• faiz helaldir

  80.
  basit bir hesaplama yapın en çok dolar ve altın kazandırıyor. Din alimlerine soruyorsun hepsi aynı cevap dolar alanda miktar sabitmiş artmıyormuş, o yüzden haram değilmiş.Yani benim anladığım dolar ve altına yatırıp iki kat değerlenen para haram değil, TL de kalmak haram.Benim şahsi görüşüm kutsal kıtabımız kuran-ı kerimde yasaklanan faiz tefecilik şeklinde parayı aşırı değerlendirmek olabilir.Çünkü O dönem devlet kontrölünde yürütülen bir borsa piyasası yoktur.Sanırım bu faizi herkes işine geldiği şekilde yorumluyor.Faiz görüşüyle ilgili değişik kurumlardan uzmanlar biraraya gelip günümüz şartlarına uygun bir ictihat oluşturmalılar.
  ... hunter08
 • bimden alışveriş yapan fakir insan

  48.
  birde şu bayan kasiyerlerine eğitim verseler iyi olacak. alışverişte para kişinin eline teslim edilir masaya bırakılmaz.
  -1 ... hunter08
 • kıza asılan adamın düştüğü komik durum

  1.
  geçenlerde hastanede bir muayene hane önünde beklerken hemen yakınımda tanımadığım muhtemelen üniversite öğrencisi olduğunu düşündüğüm boylu poslu, güzel bir kızda oturakta sıra bekliyordu.Hemen o arada kızı tanıyan yaklaşık 40 yaşlarında bir adam geldi aralarında sadece "nasılsınız iyimisiniz" gibi klasik bir diyalog geçti, kızın tavırlarından adama yüz vermemeye çalıştığı ve samimi olmadıkları her halinden belliydi. Ardından adam bir süre sonra gene geldi.Kıza hitaben "Sizi araçla eve bırakabilirim" gibi cümle sarf etti. kız gene "yok siz beni beklemeyin benim daha epey işim var" dedi. Adam bir süre sonra gelip aynı şekilde gene "seni bekleriz" gibi ısrarda bulundu kız bu sefer biraz daha soğuk davranınca rezil olup süt dökmüş kedi gibi kuyruğunu toplayıp gitti. Muhtemelen evli olan ve yüzsüzlüğün alasını yapan o kişi allahtan bir daha gelmedi. yoksa benim bile sabrım taşmaya başladı,her ne kadar kızı tanımasam da sonunda iş başa düşecekti. bu kadar yüzsüzlük olmaz ki,karşındaki kişi iyilik yapmanı istemiyorsa iyilik yapmak zorundamısın yahu iyiliğinde bir sınırı var.
  1 ... hunter08
 • ülkücülerin ülkeye faydası

  5.
  Milli duygularımızın ve geleneklerimizin unutulmadan her daim yaşatılmasına çalışırlar.Benim bahsettiğim ülkücülük kafatascılık, ırkçılık falan değildir. Türkiye'ye kendini gönülden bağlı hisseden, bu uğurda canını feda etmeyi göze alan her kişi ülkücüdür.Aslında ülkücülüğe daha geniş vizyondan bakmak lazım, bir parti ile özdeşleştirmek yanlıştır.
  1 -4 ... hunter08
 • hafter antlaşmayı imzalamadı

  4.
  Rusya baştan beri hafteri destekliyor.Çünkü Hafter rusyada eğitim görmüş.Her ne kadar darbeci Hafteri sevmesekte Akdenizdeki haklarımızın korunması açısından onunla da diyaloğa geçmemiz gerekecek gibi. Aksi takdirde epeyçe ülkeyi arkasına almış hafterle savaşmak zorunda kalırız.Bazen islam coğrafyasının bulunduğu durumu düşününce insanın içi açıyor.Irak,Suriye,Libya hiçbirinde huzur yok; petrol, kan ve gözyaşı birbirine karışmış durumda. Müslümanlar akıllı mantıklı insanlar olması gerekirken birbirine savaşmaya başladılar.Hepsinin temelinde mezhepçilik ve batının kışkırtması yatıyor.
  1 ... hunter08
 • 500 bin lira

  5.
  düğün masrafını biraz abartılı duruyor. O kadar gösterişe gerek yok.
  ... hunter08
 • hiç evlenmezsek ne olur

  14.
  bir bekar gözünden evliliğin en büyük avantajı yaşlılık anında yanlız kalmama durumu olarak görüyorum.gerçi hayırsız evladınız olursa evlenseniz bile yaşlılıkta yanlız kalma ihtimali mevcut.
  1 ... hunter08
 • kaybolduktan sonra en sinir bozucu durumlar

  11.
  Günümüz teknoloji şartlsrında kavbolanları hayretle izliyorum.Bir kere power bank diye bir şey var 10 000 ma liğini alırsanız 5000 ma telefonu 2 kez şarj eder.Yaklaşık 3-4 gün şarjınız bitmez.Eģer daha çok masraf edip uydu telefonu alırsanız her yerde çeker.Arazide kaybolan insanlar tedbirsizlik yüzünden kaybolmaktadır.
  ... hunter08
 • trump ın ya türkiyeye karşı kaybederseniz demesi

  16.
  Ulan 1071'de Malazgirtte sultan Alparsan'a karşı kaybettiniz.1453 'te Fatih sultan mehmet' e karşı kaybettiniz.Kıbrıs barış harekatında kaybettiniz kardakta bir şey elde edenemediniz. Kısaca kaşınmayın.Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.
  ... hunter08
 • erkeksi hissettiren detaylar

  6.
  kızlara ait valizi tek hamleyle dolmuşa atmak.
  ... hunter08
 • kitapla adam dövmek

  2.
  eğer yaralanmaya sebebiyet verirse hukukta silah olarak kabul ediliyor.
  ... hunter08
 • pentagon a doğru namaz kılmak

  4.
  dinde 45 derece sağa veya sola dönük olarak namaz kılmaya cevaz verilir.dolaysıyla pentagon bu sınırlarda kalmamaktadır.
  ... hunter08
 • zenginlik belirtileri

  374.
  cenaze merasimi ile düğün töreninin kalabalık olması.
  ... hunter08
 • kur an ı kerim in insan yazması olmadığının ispatı

  16.
  Yasin Suresi 40. ayet: "Ne güneş aya yetişebilir, ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri bir yörüngede yüzmektedir." bu kadar mükemmel çalışan bir sistemin olması yüce yaradanın varlığının temel ispatıdır.Yüce Allahı ıspat etmek için felsefe yoluna başvurmaya gerek yok.Siz hiç kendi kendine tesadüfen oluşan ve mükemmel çalışan bir sistem gördünüz mü.
  -2 ... hunter08
 • cep telefonu yokken nasıl yaşardık

  97.
  Sözün sohbetin değeri vardı.insanlar telefon ekranın bakmaktan çok birbiri ile göz teması kurarak konuşur, şaka şenlik olurdu.Akrabalık ve dostlukların kalıcı olduğunu gösteren el yazısıyla mektuplar yazılırdı.Şimdi yaşadığımız her şey yapmacık.Bir toplumda oturduğunuzda her kes telefonla uğraşıyor.Ordan burdan gelen mesajlara cevap vermekle meşgul oluyor.Netice olarak sanal insanlar olduk.
  1 ... hunter08
 • insanın en masum hali

  8.
  çocukluktur.
  -1 ... hunter08
 • bebeğe üç isim vermek

  9.
  benzer isimde birisi olma ihtimalini düşürmektedir.
  1 ... hunter08
 • kız isterken kahveyi beğenmeyip geri göndermek

  3.
  an itibariyle kızı beğenmediğinizi ve pişmanlığınızın göstergesidir.içinizden keşke böyle bir şey yaşamasaydım dersiniz.
  ... hunter08
 • islam coğrafyasında savaşların hiç bitmemesi

  5.
  Bunun temel sebebi müslümanların kurandan uzaklaşıp hürafelere inanması, aklını ve mantığını kullanmaktan çok gösterişe sahip olmaları.Cuma namazını sırf birileri beni görsün diye ön saflarda kılıp daha sonra fitne ve dedikodu çıkaran insanlar tanıdık. Çok şükür bu konuda ülkemiz yine iyi.
  2 ... hunter08
 • hoşlanılan kızın kepçe operatörü çıkması

  9.
  Şahsım adıma konuşuyorum ülkemizdeki işsizliğin önemli sebebi bayanların hemen hemen bütün iş dallarında çalışması kaynaklıdır.Bu durum gelir adaletsizliğini de ortaya çıkarmaktadır.Bazı aileler çift maaşla geçinirken bazı aileler asgari ücretle ancak geçinmektedir. Belki çoğunuz eleştireceksiniz ama aile içindeki pek çok huzursuzluk bayanların çalışması kaynaklıdır. Annelik görevi babalığa benzemez.Her şey para değildir, çocukları bakıcıya bırakıp gitmekle annelik yerine getirilmez.Ayrıca ekonomik özgürlüğü olan bayanların daha kolay boşandığı kanaatindeyim.
  -3 ... hunter08
 • yeni şeyler getiriyorum