• iyi bir eğitim almamış kişilere tavsiyeler

  19.
  sosyal medyadaki rastladığınız her uyduruk sözü paylaşmayın.Ayrıca sosyal medyada bir sürü fotomontaj var onlara kanıp habire paylaşıp kendinizi komik duruma düşürmeyin.
  1 ... hunter08
 • muhammed in cenazesi

  12.
  peygamberler hem o bölgeye gönderilmesine rağmen arapların dini anlamda geldiği nokta malum.fazla söze gerek yok.
  1 ... hunter08
 • satılan 10 araçtan 7 sinin otomatik vites olması

  8.
  şu debriyaj ve vites olayına gıcık oluyorum.Emimin ki çoğu kaza bu karmaşadan dolayı meydana geliyor.her ne sebepleyse araç teknolojileri çok yavaş ilerliyor.Vites kolu falan çok ilkel teknoloji.Bir asır önceki araçlara bakın onlardada vites kolunu kullanıyoruz.Artık vites kolu olmadan dijital bir ekrandan hızı yol durumuna göre hassas ayarlayıp giden araçlar olmalı.Araçlar ne kadar sade tasarlanırsa o kadar kazalarda az olur. Ayrıca mazot benzin olayı kaldırılıp nükler yakıt kullanan araçlar olmalı.belki petrol savaşlarının bitmesin de dolaylı olarak katkıda bulunur.
  -1 ... hunter08
 • f35leri türkiyeye vermiyoruz

  21.
  bu f35 muhabbeti artık sıkmaya başladı.ABD proje ortağı ülke olarak eğer bize bu uçakları vermez ise demekki bizim müttefikimiz olmadığını kanıtlamış olur.Bu durumda ruslarla ilişkilerimizi daha da ileri sahfalara taşıyarak SU-57 alabiliriz.Sanırım iki uçağın teknik özellikleri birbirine yakın. içinde bulunduğumuz koşullar gereği Türkiye ve Rusya birbirine iyi geçinmek zorundadır.
  1 ... hunter08
 • navigasyondan yol bulmak

  18.
  hangi uygulamayı kullandığınıza bağlı.Onlarca navigasyon programı var. Google haritalar, yandex haritalar, open street map vs. bunların içinde en başarılısı open street map 'ı öneririm.
  ... hunter08
 • ekonomi kötü ise avm ler neden dolu

  29.
  Kesinlikle ekonomi kötü falan değil.toplumumuzun önemli kısmı çift maaşlı , çoğu ailenin aylık en az 10 bin tl. geliri var. kullanılan araç sayısı ve markalarından az çok belli.
  1 -2 ... hunter08
 • kitap önerisi istiyorum

  133.
  Teknik bilgi kitapları okuyun.Hayatınızda roman ve hikayelerden daha çok işinize yarayacaktır.
  2 ... hunter08
 • tarihin en kısa ve en uzun meydan savaşları

  0.
  En kısa savaş trabzinlu köksal baba rıcıt savaşlarıdır.
  ... hunter08
 • iran

  1791.
  iran rejimi kasım süleymaninin öldürülmesi sonrası 3 önemli hata yapmıştır.Birincisi cenaze törenini bile yönetemeyip 50 vatandaşının ölümüne sebebiyet vermiştir.ikincisi amerikaya ait boş üsleri vurup 80 asker öldürdüğünü iddia ederek halkını kandırması üçüncüsü sivil yolcu uçağını askeri uçak zannederek vurması.
  3 -1 ... hunter08
 • hitler

  20.
  Elindeki teknolojik gücü akıllıca kullanamayan bir diktatör.
  ... hunter08
 • telefonunuzun en meşhur özelliği

  127.
  gps cihazı olarak kullanılması.
  1 ... hunter08
 • yabancılara toprak satışı

  20.
  ülkemizin ciddi olarak üzerinde durması gereken konudur.Her geçen gün daha çok araplaşıyoruz.Zengin araplar özellikle turistik her yeri parsellemeye başladı.Türk toplumuna kültürel olarak hiç uyum göstermeyen bu zengin arapların ilerde ülkeyi karıştırma riski bile vardır. Herşeye maddi gelir açısından bakılmamalıdır.En azından bu satışlara bir sınırlama getirilmelidir.
  3 ... hunter08
 • kasım süleymani

  88.
  Iran müslüman ve komşu bir ülke olmasına rağmen hiçbir zaman gerçek dostumuz olamadı.Gereğinden fazla arkalarında durmaya gerek yok.Akıllı bir ülke olsalardı yıllarca ırakla savaşmazlardı. 90 larda yapılan çoğu pkk baskını iran toprakları üzerinden yapılmıştır. Süleymanide su testisi su yolunda kırılır misali derin işler yürütürken vurulmuştur. Şüphesiz ki en doğrusunu Allah bilir.
  2 -1 ... hunter08
 • evlenmiyorum çünkü

  50.
  düğünde şebeklik yapıp milleti eğlendirme yaşını geçtik.
  1 ... hunter08
 • iran ın ukrayna uçağını düşürmesi

  14.
  iran'ın ısıya güdümlü füze ile kendi yolcu uçağını vurduğu muhtemel.Karakutuyu boing firmasına vermemesinin altında önemli bir neden var.
  1 ... hunter08
 • kadın elini uzatmadan el uzatılır mı

  27.
  Eliniz havada kalmaması için kadından hamle gelmeden uzatmayın.
  ... hunter08
 • yerli araçla ilgili merak edilenler

  1.
  Yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılan yerli ve milli aracımız hepimizi heyecanlandırıp sevindirmiştir.Emeği geçenlere çok teşekkürler. Ancak aklıma takılan bir soru var.Elektirik enerjisi ile çalışacak bu araçla 500 km. gidildiğinde tesadüfen dolum istasyonlarından uzak bir yerde örneğin köylerde, meskun mahal olmayan yerlerde vs. aküsü biterse nasıl şarj edecez. Yedek sıvı yakıt deposu olacak mı yoksa sırf elektrikle mi çalışacak.Bir diğer husus ise kaza anlarında akülerin patlama riskidir.Acaba bu testler yeterince yapılmışmıdır. Bu konuda çok bilgi sahibi değiliz.
  ... hunter08
 • akıllı telefon alacaklara tavsiyeler

  171.
  Akıllı telefon alımında pek çok Avrupa ülkesinden ilerdeyiz ancak melesef sırf birilerine hava atmak amacıyla bilinçsiz alışveriş yapıp defalarca telefon alarak paramızı çöpe atıyoruz. Bence bir telefonda en önemli özellik batarya gücüdür.Batarya gücü 3000 mA olan telefonlar erken tükenmekte ve bizi yarı yolda bırakmaktadır. 5000 mA güçteki telefonun bataryası yaklaşık 1.5-2 gün dayanmaktadır.Ayrıca bir diğer tavsiyem Android işletim sistemine sahip telefon kullanmanızdır.
  ... hunter08
 • dünyanın en samimiyetsiz cümlesi

  1395.
  en kısa zamanda size geri dönüş yapacağız.
  2 ... hunter08
 • czn burak

  77.
  işini seven, dolaysıyla da yaptığı işten mutlu olan başarılı bir ışletmeci.
  -4 ... hunter08
 • yeni şeyler getiriyorum